Lütfen Bekleyin ...

YARIŞMALAR

YARIŞMALAR

YARIŞMALAR
Festival yarışmaları, iki kategoriden oluşmaktadır.
Kısa Film Senaryo Yarışması: Konu olarak verilen, 7 İslam büyüğünün herhangi birisinin hayatından, fikirlerinden, kıssalarından günümüz karşılığını ya da dönemini yansıtarak, kurgulanmış senaryoların yarıştığı kategoridir. Bu kategoride her bir tema için bir birinci seçilecektir. Türkiye’de bir ilk olan uygulama ile seçilen senaryolar My Elit Yapım tarafından film haline getirilmektedir. 7 en iyi senaryonun filmleri, festival kapsamında kurulan 7. Sanat yazlık sinemasında halk gösterimleriyle kitlelere ulaştırılmaktadır.
Kısa Film Yarışması: Katılımcıların, tema olarak verilen 7 İslam büyüğünden herhangi birisini konu alarak hazırlamış oldukları kısa filmlerin yarıştığı kategoridir. Bu kategoride jüri değerlendirmesi ile finale kalan 7 film belirlenecektir. Seçilen filimler 7. Sanat yazlık sinemasında gösterime alınacak ve Final gecesinde En iyi film, En iyi 2. (İkinci)film, En iyi 3. (Üçüncü)film, En iyi 4. (Dördüncü) film ödüllendirilecektir.
Festival kapsamında, senaryo kategorisinde 7 en iyi senaryoya 14.000 TL, kısa film kategorisinde en iyi 4 filme 22.500 TL olmak üzere toplamda 11 ödül karşılığı 36.500 TL ödül verilmektedir.